Zápisky z návštěv

Červenec 2018, střílna pro dvojče, traverzy a je vymalováno.

01.07.2018 17:32
V červenci jsme strávili krásných 9 dní na pevnosti, kde jsme zase udělali velký kus práce. V sobotu přijel Petr, Honza, Míša a pes a hned na hrubo usadili střílnu pro dvojče. V neděli dorazila Maruška a ostatní betonovali střílnu. V mezičase při tvrdnutí betonu přivařili traverzy do prostoru nad schody na které v budoucnosti usadíme nádrže na vodu. V pondělí přijel Vojta, který vyrobil a natřel korkové cihly a Honza pak doštukoval místnost velitele ze všech stran. Zbytek dnů mi slévá, tak vypíšu seznam prací a zásluhy: zbroušený a vymalovaný strop a stěna v levý střelecký - Míša a Maruška, kus oplechování u střílen pravý střelecký - Petr a Láďa, Odkopání kusu stropnice - Honza, Vojta, Lukáš a Zuzka, Vymyšlení sezení pod maskovačkou - Petr a Honza, A spoustu malých věcí okolo. 
 
Již tradičně jsme strávili pár večerů U Vlčků, kde jsme si také zahráli fotbalgolf na novém hřišti. - doporučujeme! A již méně doporučujeme domácí kmínku u Tomáše, kterému taktéž děkujeme za fajn večery a slabší rána.
Další návštěva snad proběhne během srpna, určitě však kolem 28.9.

Květen - podesta, dveře a štuk

05.05.2018 00:00
Vláďa s Braníkem přijeli jako první, a v bunkru zatopili. Jelikož se nevětralo,srazilo se dost vody. Postupným topením během víkendu ale zmizela. 
Později přijel Péťa s Míšou a Honzou. Péťa přivezl nové dveře jako náhradu za ty, které zplesnivěly. Hned po příjezdu se dveře seřízly a nasadily. Péťa poté namontoval do dveří zámek. Po nasazení dveří šli Míša, Vláďa, David a Honza do Hospody, kde si dali neuvěřitelně dobrou véču. Náčelník zůstal na bunkru a kolem půlnoci přijel Lukáš.
 
V sobotu hned ráno se začlo pracovat. Lukáš s Honzou štukovali místnost pro velitele a Péťa s Vláďou začli s přípravou na betonování pro nově sehnanou střílnu. Míša dělala pomocné práce a David dostal za úkol posekat trávu. Kolem poledne přijel Aleš s Maruškou. Aleš pomáhal Péťovi a Vláďovi s betonováním. Honza s Lukášem šli na rychlý oběd, který trval tři hodiny. Po návratu na bunkr se Honza vrátil ke štukování a Lukáš se uložil do postele, kde strávil zbytek dne. Večer se šlo na chvíli do hospody, kde jsme zakončili den krvesajem. 
 
V neděli ráno udělala Maruška úžasnou snídani jinak se nedělní den odehrával zhruba stejně jako předešlý, s tím rozdílem, že Lukáš celý den prospal. Vláďa odjel brzy ráno bez rozloučení. Odpoledne pak odjel Aleš s Maruškou a Lukášem, také přijel Vojta a přivezl klobásy, a udělali jsme si hezký večer u ohně. 
 
V pondělí Vojta postavil komín jaký bunkr neviděl a celý den vysoušel bunkr. Také zase pořešil dřevo a pokopal kus stropnice. Honza štukoval a Petr dodělával podestu pod střílnu. Odpoledne jsme se byli podívat na T-S 4, která je ve fázi 0 a shodli jsme se, že už bychom do toho znova nešli. Jó, je to řehole. Večer pak přijel náš Bunkrodárce a my ho provedli po novinkách a objevili fotbalgolf v Pavlišově. Závěrečný večer byl intenzivní, klasicky u Vlčků. 
V úterý jsme poklidili co bylo třeba, opekli zbylé klobásy a jeli domů. 
Těšíme se v červenci! 
 
Honza 
 

Začátek sezóny, kontrola škod po vichřici a jejich odklízení.

23.03.2018 16:36

Již ve středu vyrazil předvoj pěšky z Hradce, Lukáš s Nikčou a dva psi. Láďa s Vojtou pak v pátek stanovili nový rekord Praha-bunkr na hodinu třicet pět a za dvě piva a po Milanovi přijeli i Petr s Honzou, Míšou a Maruškou. Večer se nesl v pracovním duchu, příprav na léto, mytí nádobí, plánování prací a termínů, topení, bourání zdí a testování nové centrály. Momentálně jich už máme 5. Možná si založíme půjčovnu. 

V sobotu jsme vyčistili vodojem (s malým v, jakože nádrž na vodu, ne bunkr) a dolili ho vodou z kanistrů, takže si bude celý rok čím čistit zuby a mejt ruce. starou vodu jsme chtěli nalít do studny, (s očekáváním nějakého efektu) ale podzemní voda po zimě stoupla a studna je plná i přes okraj a v omsce je asi o 30cm víc vody než posledně. Dále pak Vojta s Honzou šli odkopávat stropnici, avšak hlína byla ještě zmrzlá, tak alespoň vypálii starou trávu. Mezi tím volal Tomáš, jestli mu prej nepomůžeme něco malýho naložit. No, vyvynulo se to v několikahodinové nakládání dříví, které porazila vichřice minulý víkend. Unaveni jsme se večer dobelhali do hospody a následně do Tomášovo harému, okoštovat višňovici a mrkvovici.

V neděli ráno, jsme si pak naložili odměnu - valník polínek a větví na táborák, který nám nařezali Tomáš s Vítem z jejich spadaného dřeva. po vyskládání už se nic zajímavého nedělo, jen jsme zabalili a jeli domů. 

Těšíme se druhý květnový víkend - 5.-8.5.

Záznamy: 1 - 3 ze 22
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>