Zápisky z návštěv

Září - stěny, natírání, stropnice, magnet

30.09.2018 17:09
Přijeli jsme díky státnímu svátku už ve čtvrtek večer. Cesta byla peklo, tak jsme šli rovnou na večeři k Vlčkům, kam později dorazil Vláďa a ještě později Braník.
Po zdařilém večeru páteční práce začínaly zlehka, s o to však větší vervou. Petr zahlazoval stěnu s novou střílnou, Honza natřel futra a Vojta železa nad schody kam později umístíme nádrže na vodu. Vláďa s Honzou dostavili cihlovou zeď u schodů a Míša vařila. Také jsme uspořádali první kolo střeleckých závodů, které vyhrála Míša.
V sobotu pak Vojta s Honzou odhazovali stropnici, Petr dělal stěnu a Láďa spouštěl magnet do studny, ovšem bez větších úspěchů.
Také jsme uflexovali nebezpečně visící kusy okolo zvonu. (ok, sice to tam visí 80 let, ale co kdyby pod tím stál někdo v blbou chvíli..)
Druhé kolo střeleb (nyní bez kolimátoru) vyhráli Vláďa a Vojta, celkové umístění pak bylo 1. Vojta, 2. Vláďa 3. Míša. 
V pátek i v sobotu jsme uspořádali večerní poradu u Vlčků.
V neděli jsme pak uklízeli, Honza vykopal pařez na stropnici a Vojta prokopal strouhu. Příští návštěva bude v listopadu, nejpozději na Mikuláše

Červenec 2018, střílna pro dvojče, traverzy a je vymalováno.

01.07.2018 17:32
V červenci jsme strávili krásných 9 dní na pevnosti, kde jsme zase udělali velký kus práce. V sobotu přijel Petr, Honza, Míša a pes a hned na hrubo usadili střílnu pro dvojče. V neděli dorazila Maruška a ostatní betonovali střílnu. V mezičase při tvrdnutí betonu přivařili traverzy do prostoru nad schody na které v budoucnosti usadíme nádrže na vodu. V pondělí přijel Vojta, který vyrobil a natřel korkové cihly a Honza pak doštukoval místnost velitele ze všech stran. Zbytek dnů mi slévá, tak vypíšu seznam prací a zásluhy: zbroušený a vymalovaný strop a stěna v levý střelecký - Míša a Maruška, kus oplechování u střílen pravý střelecký - Petr a Láďa, Odkopání kusu stropnice - Honza, Vojta, Lukáš a Zuzka, Vymyšlení sezení pod maskovačkou - Petr a Honza, A spoustu malých věcí okolo. 
 
Již tradičně jsme strávili pár večerů U Vlčků, kde jsme si také zahráli fotbalgolf na novém hřišti. - doporučujeme! A již méně doporučujeme domácí kmínku u Tomáše, kterému taktéž děkujeme za fajn večery a slabší rána.
Další návštěva snad proběhne během srpna, určitě však kolem 28.9.

Květen - podesta, dveře a štuk

05.05.2018 00:00
Vláďa s Braníkem přijeli jako první, a v bunkru zatopili. Jelikož se nevětralo,srazilo se dost vody. Postupným topením během víkendu ale zmizela. 
Později přijel Péťa s Míšou a Honzou. Péťa přivezl nové dveře jako náhradu za ty, které zplesnivěly. Hned po příjezdu se dveře seřízly a nasadily. Péťa poté namontoval do dveří zámek. Po nasazení dveří šli Míša, Vláďa, David a Honza do Hospody, kde si dali neuvěřitelně dobrou véču. Náčelník zůstal na bunkru a kolem půlnoci přijel Lukáš.
 
V sobotu hned ráno se začlo pracovat. Lukáš s Honzou štukovali místnost pro velitele a Péťa s Vláďou začli s přípravou na betonování pro nově sehnanou střílnu. Míša dělala pomocné práce a David dostal za úkol posekat trávu. Kolem poledne přijel Aleš s Maruškou. Aleš pomáhal Péťovi a Vláďovi s betonováním. Honza s Lukášem šli na rychlý oběd, který trval tři hodiny. Po návratu na bunkr se Honza vrátil ke štukování a Lukáš se uložil do postele, kde strávil zbytek dne. Večer se šlo na chvíli do hospody, kde jsme zakončili den krvesajem. 
 
V neděli ráno udělala Maruška úžasnou snídani jinak se nedělní den odehrával zhruba stejně jako předešlý, s tím rozdílem, že Lukáš celý den prospal. Vláďa odjel brzy ráno bez rozloučení. Odpoledne pak odjel Aleš s Maruškou a Lukášem, také přijel Vojta a přivezl klobásy, a udělali jsme si hezký večer u ohně. 
 
V pondělí Vojta postavil komín jaký bunkr neviděl a celý den vysoušel bunkr. Také zase pořešil dřevo a pokopal kus stropnice. Honza štukoval a Petr dodělával podestu pod střílnu. Odpoledne jsme se byli podívat na T-S 4, která je ve fázi 0 a shodli jsme se, že už bychom do toho znova nešli. Jó, je to řehole. Večer pak přijel náš Bunkrodárce a my ho provedli po novinkách a objevili fotbalgolf v Pavlišově. Závěrečný večer byl intenzivní, klasicky u Vlčků. 
V úterý jsme poklidili co bylo třeba, opekli zbylé klobásy a jeli domů. 
Těšíme se v červenci! 
 
Honza 
 
Záznamy: 1 - 3 ze 23
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>