Zápisky z návštěv

Začátek sezóny, kontrola škod po vichřici a jejich odklízení.

23.03.2018 16:36

Již ve středu vyrazil předvoj pěšky z Hradce, Lukáš s Nikčou a dva psi. Láďa s Vojtou pak v pátek stanovili nový rekord Praha-bunkr na hodinu třicet pět a za dvě piva a po Milanovi přijeli i Petr s Honzou, Míšou a Maruškou. Večer se nesl v pracovním duchu, příprav na léto, mytí nádobí, plánování prací a termínů, topení, bourání zdí a testování nové centrály. Momentálně jich už máme 5. Možná si založíme půjčovnu. 

V sobotu jsme vyčistili vodojem (s malým v, jakože nádrž na vodu, ne bunkr) a dolili ho vodou z kanistrů, takže si bude celý rok čím čistit zuby a mejt ruce. starou vodu jsme chtěli nalít do studny, (s očekáváním nějakého efektu) ale podzemní voda po zimě stoupla a studna je plná i přes okraj a v omsce je asi o 30cm víc vody než posledně. Dále pak Vojta s Honzou šli odkopávat stropnici, avšak hlína byla ještě zmrzlá, tak alespoň vypálii starou trávu. Mezi tím volal Tomáš, jestli mu prej nepomůžeme něco malýho naložit. No, vyvynulo se to v několikahodinové nakládání dříví, které porazila vichřice minulý víkend. Unaveni jsme se večer dobelhali do hospody a následně do Tomášovo harému, okoštovat višňovici a mrkvovici.

V neděli ráno, jsme si pak naložili odměnu - valník polínek a větví na táborák, který nám nařezali Tomáš s Vítem z jejich spadaného dřeva. po vyskládání už se nic zajímavého nedělo, jen jsme zabalili a jeli domů. 

Těšíme se druhý květnový víkend - 5.-8.5.

Listopad - štuk a cihly pod betonem, letos naposledy.

16.11.2017 20:32

Vyrazili jsme ve čtvrtek, jak je již naším zvykem, napětkrát. První přijel Láďa, který zatopil, za což mu všichni děkujeme, poté se postupně v dvouhodinových intervalech přitrousili Lukáš s Honzou, Petr s Vojtou a Míšou a nakonec Tadeáš s Mírou. Večer proběhlo plánování prací, truchlení nad sežraným pivem, viz fotogalerie a lehká návštěva u Vlčků.

V pátek Petr zašaloval futra do místnosti velitele a začal štukovat. 

Míša natřela zbroušený strop v pravé střelecké (hurá, nebude výstava plní rzi, v létě pokračujeme levou střeleckou) a společnými silami jsme jí nastěhovali zpět. (Místnost, ne Míšu)

Láďa s Mírou přesunuli latrýnu, páč už byla plná

Honza s Milanem /o jehož příjezdech, odjezdech a následných comebackách jsem ztratil přehled, ale snad to byl pátek/ natáhli elektriku a světlo do umývárky

Vojta s Mírou začali s úklidostavbou cihlové příčky v podzemí u schodů (takový to když vám překáží hromada cihel, tak z nich něco postavíte)

A Lukáš prospal dva dny za 24 hodin. Večer u Vlčků se ale činil a domluvil u Tomáše motorovku i s obsluhou, takže jsme mohli v sobotu nařezat a naštípat zbytek dřeva od Víta. Domorodcům dík.

V Sobotu tedy řezání a sekání dřeva (Lukáš, Vojta, Míša, Braník kterej se zjevil v pátek v noci) Poté Honza s Peťou doštukovali nové místnosti, Vojta s Láďou spotřebovali zbytek cihel na zeď a dva dny za den prospal pro změnu Tadeáš. Také proběhl úklid skladu materiálu pod taktovkou Petra a Ládi, takže nikdo z ostatních netuší co kde najde. Večer nás navštívil náš bunkrodárce a tak jsme ho vzali k Vlčkům na pivo a topinku. Prej schváleno.

V neděli klasický stres od rána co kde poklidit a zabalit, už se nic zajímavého nestalo.

 

Jinak díky za účast bylo faj po dlouhý době vidět tolik lidí.

 

Omlouvám se těm na které jsem zapomněl ve výčtu zásluh, prostě nestíhám sledovat co všechno se děje najednou a kdo se okolo ochomejtá, pozorný čtenář si jistě všiml, že za pátek a sobotu chybí 4-5 člověkodnů práce, tak se když tak hlaste, rád dopíšu.

Říjen- světla nad bunkry

23.09.2017 21:00
V pátek se nás sešlo na bunkru jen 5, Petr, Martin, Ted, Lukáš a Míra. Jelikož bylo pěkně, tak jsme si udělali oheň, opekli buřty a večer holdovali karbanu. Dorazil i Lukášův spolubojovník z vojny. Sobota se nesla v pracovním duchu. Kluci dořezali dřevo, bohužel začalo pršet tak to museli dodělat v bunkru. Petr obrousil strop v levé střelecké místnosti a s pomocí Teda provedli první nátěr. Při cestě pro vodu jsme navštívili T-S 1a a N-S 93b s prohlídkou a příjemným pokecem. 
Pak rychle na bunkr a připravit na večerní akci ¨Světla nad bunkry, bohužel déšť a nízká oblačnost celou akci trochu znepříjemnilo. V neděli jsme jeli brzy po obědě protože stále pršelo.
Záznamy: 1 - 3 ze 20
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>